POLLINI

Historia marki rozpoczyna się pod koniec dziewiętnastego wieku w San Mauro-Pascoli, kiedy rodzina POLLINI postanawia zająć się rzemiosłem obuwniczym. W 1956 roku zostaje przez nich kupiona ziemia na gruncie, której wyrasta fabryka. W 1963 roku w Rawennie zostaje otwarty pierwszy butik. Od tego momentu firma zaczyna się intensywnie rozwijać.

 

Kolejnym etapem było nabycie butików w Rimini, Corso d’Augusto oraz w Viale Vespucci.

W 1970 roku salony marki POLLINI zostają otwarte we Florencji, Mediolanie, Rzymie, Bolonii, Parmie, Bolzano, Bergamo, Varese i w Wenecji.

 

W 1979 roku firma wkroczyła na rynek międzynarodowy rozpoczynając współpracę z klientami, opartą na zasadzie franczyzy.

 

W 1982 roku, właśnie na takich zasadach, otwarto między innymi salony w San Remo, Genewie, czy Monte Carlo.

 

W tym samym roku POLLINI rozpoczęła również współpracę z projektantami mody, którzy pod szyldem marki wypuszczali krótkie limitowane kolekcje akcesoriów.

 

W 1989 roku siedziba firmy została przeniesiona wraz ze wszystkimi biurami do Gatteo.

 

Z początkiem XXI wieku marka POLLINI rozpoczęła współpracę z Albertą Ferretti. Akcesoria z jej autorskiej kolekcji oraz Philosophy by Alberta Ferretti, jak i kolekcja Narciso Rodrigueza wprowadzone zostały do sprzedaży.

 

W 2001 roku POLLINI staje się częścią Aeffe Fashion Group.

 

W 2002 roku marka POLLINI wypuściła na rynek kolekcję akcesoriów zaprojektowanych przez dom mody Moschino.

 

W 2007 roku POLLINI, w ramach grupy Aeffe, kontynuuje współpracę z markami Alberta Ferretti, Moschino oraz Narciso Rodriguez, produkując obuwie i akcesoria tych marek.