Giuseppe Zanotti Design

Giuseppe Zanotti urodził się w San Mauro Pascoli , małej miejscowości na Riwierze Adriatyckiej, kilka kilometrów od Felliniego Rimini. Jego silna pasja do muzyki, mody i sztuki wprowadza go do świata piękna i akcesoriów na początku lat osiemdziesiątych. Oczarowany obuwniczymi tradycjami swej rodzinnej wsi , zaczyna karierę jako niezależny projektant  mody dla Valentino, Thierry Mugler , Missoni , Dior , Roberto Cavalli , Ferré do dziś, z Balmain, Proenza Schouler , Thakoon , Christopher Kaine i Delfina Delettrez.

Zwrot w jego karierze następuje w  1994 roku  kiedy  postanawia przejąć niewielką firmę obuwniczą Vicini i poświęca się ambitnemu planowi: projektowaniu i produkcji butów własnej marki. W małym warsztacie zatrudnia 15 osób , w tym jubilera , eksperta od obcasów oraz hafciarkę.

Swoją pierwszą kolekcję Wiosna-Lato prezentuje w 2004 roku w Nowym Jorku a jego showroomem jest pokój w Plaza Hotel.  Amerykańscy klienci przyjmują ją entuzjastycznie i od tego czasu najbardziej prestiżowe domy towarowe takie jak  Saks , Neiman Marcus , Bergdorf Goodman , Barneys , Harrods , Selfridges i Harvey Nichols , Lane Crawford, Holt Renfrew , etc. maja w swojej ofercie kolekcje 

Giuseppe Zanotti Design.